Schedule

March

March 3: Nakhon Sawan, Thailand
Title fight: Knockout CP Freshmart vs. Norihito Tanaka, 12 rounds, for CP Freshmart’s WBA strawweight title

March 6: Dubai, United Arab Emirates (ESPN+)
Aliu Bamidele Lasisi vs. Norbelto Jimenez, 10 rounds, junior bantamweights

TJ Doheny vs Ionut Baluta, 8 rounds, featherweights

Mateo Tapia vs. Steve Collins Jr., 8 rounds, super middleweights

Zhan Kossobutskiy vs. Marcos Antonio Aumada, 8 rounds, heavyweights

Nurtas Azhbenov vs. JR Magboo, 8 rounds, junior lightweights

Rohan Date vs. Rivo Kudimang, 8 rounds, junior bantamweights

Hasibullah Ahmadi vs. Haidairo Mchanjo, 6 rounds, junior featherweights

Faizan Anwar vs. Gideon Agbosu, 6 rounds, junior middleweights

Sultan Al Nuaimi vs. Sulis Barrera, 4 rounds, junior bantamweights

March 6: Mexico City (Telemundo)
Armando Torres vs. Juan “Pinky” Alejo, 10 rounds, flyweights

Sergio Mejia vs. Miguel Angel Luna Tlapaya, 8 rounds, strawweights

Ernesto Salcedo Ortega vs. Julio Cesar Juarez, 6 rounds, junior featherweights

Miguel Angel Perez vs. Sergio Flores Aguilar, 6 rounds, junior featherweights

Ana Laura Reyes Solis vs. Joselyn Casilla Martinez, 6 rounds, female strawweights

Edrey Robles vs. Ramses Escalera, 4 rounds, welterweights

Fernando Romero Hilario vs. Pedro Jesus Rodriguez, 4 rounds, featherweights

Enrique Aguilar Lira vs. Emilio Venegas, 4 rounds, junior middleweights

March 6: Oviedo, Spain
Aitor Nieto vs. Yahya Tlaouziti, 12 rounds, welterweights

March 6: Perth, Australia
Jesse White vs. Fano Kori, 8 rounds, middleweights

Wes Capper vs. Alexander Bajawa, 8 rounds, middleweights

Jackson England vs. Jason Tinampay, 10 rounds, junior lightweights

Steve Gago vs. Gesiler AP, 8 rounds, welterweights

March 7: Brentwood, England (ESPN+)
Danny Dignum vs. Alfredo Meli, 10 rounds, middleweights

Sam Gilley vs. Curtis Felix Jr., 10 rounds, welterweights

Shaquille Day vs. Kaisee Benjamin, 10 rounds, welterweights

Carlos Ramos vs. Hairon Socarras, 8 rounds, featherweights

March 7: New York (Fox/Fox Deportes)
Adam Kownacki vs. Robert Helenius, 12 rounds, WBA heavyweight eliminator

Efe Ajagba vs. Razvan Cojanu, 10 rounds, heavyweights

Frank Sanchez vs. Joey Dawejko, 10 rounds, heavyweights

Robert Alfonso vs. Carlos Negron, 8 or 10 rounds, heavyweights

Zachary Ochoa vs. Angel Sarinana, 8 rounds, junior welterweights

Steven Torres vs. Alex Ajabor, 4 rounds, heavyweights

Francis Hogan vs. Brent Oren, 4 rounds, middleweights

Sean Garcia vs. Omar Castillo, 6 rounds, featherweights

Arnold Gonzalez vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Khalid Twaiti vs TBA, 4 rounds, junior lightweights

March 7: Manchester, England (DAZN)
Scott Quigg vs. Jono Carroll, 12 rounds, junior lightweights

Zach Parker vs. Rohan Murdock, 12 rounds, super middleweights

Hughie Fury vs. Pavel Sour, 10 rounds, heavyweights

Anthony Fowler vs. Jack Flatley, 10 rounds, junior middleweights

Robbie Davies Jr. vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

Reshat Mati vs. Abdallah Luanja, 6 rounds, welterweights

Dalton Smith vs. Benson Nyilawila, 6 rounds, junior welterweights

Jack Cullen vs. Tomas Reynoso, 8 rounds, middleweights

Ibrahim Nadim vs. Stefan Nicole, 4 rounds, junior featherweights

Aqib Fiaz vs. Dean Jones, 6 rounds, lightweights

Bradley Rea vs. Pavol Garaj, 4 rounds, super middleweights

Blane Hyland vs. Joel Sanchez, 4 rounds, junior bantamweights

March 7: Irving, Texas (Integrated Sports PPV)
Sam Clarkson Jr. vs. Israel Duffus, 8 rounds, light heavyweights

Evan Holyfield vs. Dylan Carlson, 4 rounds, junior middleweights

Tristan Kalkreuth vs. Johnny Jackson, 4 rounds, cruiserweights

Jessy Martinez vs. Roberto Young, 6 rounds, welterweights

Brandyn Lynch vs. Carlos Rodriguez, 6 rounds, welterweights

Robin Safar vs. DeShon Webster, 8 rounds, cruiserweights

Patrick Mailata vs. Vaughn Parham, 4 rounds, heavyweights

Robert Kevin Garcia vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

John Rincon vs. Orlando Collins, 4 rounds, lightweights

March 7: Parral, Mexico (Golden Boy Facebook)
Oscar Duarte vs. Andres Garcia, 10 rounds, lightweights

Luis Hernandez vs. Placido Ramirez, 10 rounds, junior welterweights

William Zepeda vs. Brayam Rico, 10 rounds, lightweights

Jaime Saavedra vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

Jacobo Guerra vs. Sean Hamilton, 4 rounds, junior middleweights

David Alvarado vs. Carlos Zaleta, 4 rounds, flyweights

Yamil Luna vs. Eduardo Simmons, 4 rounds, lightweights

Luis Fernando Robles vs. Jesus Iribe, 10 rounds, bantamweights

Israel Rodriguez Picazo vs. Juan Jimenez, 8 rounds, junior featherweights

Ulises Moguel vs. Ever Ceballos, 8 rounds, lightweights

Carlos Ortiz vs. Octavio Ochoa, 8 rounds, junior welterweights

Manuel Rascon vs. TBA, 6 rounds, junior flyweights

March 7: Philadelphia
Samuel Teah vs. Dieumerci Nzau, 6 rounds, junior welterweights

Brandon Robinson vs. Jose Obando, 6 rounds, super middleweights

Nahir Albright vs. Andrew Rodgers, 6 rounds, junior welterweights

Rashiem Jefferson vs. Nathan Benichou, 4 rounds, lightweights

Nafear Charles vs. Joseph Santana, 4 rounds, junior welterweights

Laquan Evans vs. Anthony Young, 4 rounds, middleweights

Ryan Umberger vs. Estevan Payan, 4 rounds, middleweights

Naheem Parker vs. Anthony Carter, 4 rounds, lightweights

Victor Medina vs. Michael Stoute, 4 rounds, junior featherweights

March 7: Atlantic City, N.J.
Derrick Webster vs. Gabriel Pham, 8 rounds, super middleweights

Anthony Young vs. TBA, 8 rounds, welterweights

DeCarlo Perez vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

Thomas Velasquez vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

Isiah Seldon vs. Darryl Bunting, 6 rounds, super middleweights

Jeremy Cuevas vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Christian Tapia vs. Carlos Colon, 6 rounds, junior lightweights

Jan Carlos Rivera vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

Benny Sinakin vs. Francisco Neto, 4 rounds, light heavyweights

Jeff Lentz vs. TBA, 4 rounds, middleweights

March 12: Miami (UFC Fight Pass)
Emmanuel Tagoe vs. Rey Perez, 10 rounds, lightweights

Harold Calderon vs. Gustavo Vittori, 8 rounds, welterweights

Kali Reis vs. Alma Ibarra, 8 rounds, female welterweights

Juan Carlos Carrillo vs. Demetri Bentley, 6 rounds, light heavyweights

Andreas Katzourakis vs. TBA, 6 rounds, middleweights

Jose Roman vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Logan Holler vs. Leslie Pope, 6 rounds, female junior middleweights

Otar Eranosyan vs. TBA, 6 rounds, lightweights

March 12: Lincoln, R.I.
Toka Kahn-Clary vs. TBA, 8 rounds, featherweights

Ricky De Los Santos vs. Edward Vazquez, 8 rounds, featherweights

Ray Oliveira Jr. vs. Derrick Whitley Jr., 6 rounds, welterweights

Marqus Bates vs. Roque Zapata, 6 rounds, welterweights

Lamont Powell vs. Carlos Huerta, 6 rounds, junior middleweights

Anthony Concepcion vs. Martez Jackson, 4 rounds, junior middleweights

Hassler Chacon vs. Raush Manfio, 4 rounds, super middleweights

Elijah Peixoto vs. Zaymar Brothers, 4 rounds, junior welterweights

March 13: Hinckley, Minn. (Showtime)
Brandun Lee vs. Camilo Prieto, 10 rounds, junior welterweights

Brian Norman Jr. vs. Flavio Rodriguez, 8 rounds, welterweights

Alejandro Guerrero vs. Jose Angulo, 8 rounds, lightweights

Aram Avagyan vs. Dagoberto Aguero, 8 rounds, featherweights

March 13: Mexico City (Telemundo)
Adrian Curiel vs. Hugo Rosendo Guarneros, 10 rounds, flyweights

Danilson Jair Valtierra vs. Jose Hernandez Rizo, 8 rounds, junior welterweights

Martin Escalera vs. Carlos Eduardo Reyes, 6 rounds, junior lightweights

Jonathan Carranza vs. Juan Manuel Martinez, 6 rounds, junior featherweights

Brando Maximo vs. Aaron Bercena Reyes, 4 rounds, bantamweights

Roberto Nava Dias Sandi vs. Josue De Jesus Aguilera, 4 rounds, junior welterweights

Hector Fuentes Alvarez vs. Raul Garcia, 4 rounds, welterweights

Raul Perez Aguilar vs. Orlando Uriel Perez, 4 rounds, middleweights

March 13: Miami
Cristofer Rosales vs. Szilveszter Kanalas, 8 rounds, junior bantamweights

Melvin Lopez vs. Jeno Tonte, 8 rounds, bantamweights

Neslan Machado vs. Vincente Jennings, 8 rounds, featherweights

Manuel Correa vs. Dakota Laster, 6 rounds, junior lightweights

Jorge Romero vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

Josec Ruiz vs. Michael Ogundo, 8 rounds, lightweights

Eduardo Perez Diaz vs. Ronald Montes, 6 rounds, junior middleweights

Mussa Tursyngaliyev vs. Ezequiel Tevez, 6 rounds, featherweights

Siarhei Novikau vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights

Serik Musadilov vs. Quintel Thompson, 4 rounds, cruiserweights

Frank Diaz Jr. vs. Deshawn Kennedy, 4 rounds, junior lightweights

Hector Perez vs. Stephen Kirnon, 4 rounds, cruiserweights

James Bacon vs. TBA, 6 rounds, welterweights

March 14: New York (ESPN/ESPN Deportes)
Title fight: Shakur Stevenson vs. Miguel Marriaga, 12 rounds, for Stevenson’s WBO featherweight title

Jessie Magdaleno vs. Sakaria Lukas, 10 rounds, featherweights

Edgar Berlanga vs. TBA, 8 rounds, super middleweights

John Bauza vs. Romain Tomas, 8 rounds, junior welterweights

Frederic Julian vs. Victor Darocha, 6 rounds, light heavyweights

Mathew Gonzalez vs. Dakota Linger, 6 rounds, welterweights

Pablo Valdez vs. Jordan Morales, 4 rounds, welterweights

March 14: Oxon Hill, Md. (Fox Sports 1/Fox Deportes)
James Kirkland vs. Marcos Hernandez, 10 rounds, middleweights

Eimantas Stanionis vs. Justin DeLoach, 10 rounds, welterweights

March 14: Bethlehem, Pa.
Martino Jules vs.Anvar Yunusov, 8 rounds, featherweights

Jonathan Rodriguez vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

Sonny Conto vs. Guillermo Del Rio, 6 rounds, heavyweights

Poindexter Knight Jr. vs. Terrance Williams, 6 rounds, junior middleweights

James Bernadin vs. Osvaldo Morales, 6 rounds, junior lightweights

Khainell Wheeler vs. Vincent Baccus, 6 rounds, super middleweights

Christian Bermudez vs. Nicholas Baez, 6 rounds, lightweights

Kashin Hutchinson vs. Roy McGill, 6 rounds, welterweights

Jahdon Ervin vs. Roudley Lolo, 4 rounds, middleweights

March 14: Boston
Charles Foster vs. Manuel Ceballos, 10 rounds, light heavyweights

Ray Moylette vs. Larry Fryers, 8 rounds, lightweights

Niall Kennedy vs. Rodney Hernandez, 8 rounds, heavyweights

Carlos Gongora vs.Manuel Ceballos, 10 rounds, middleweights

Joe Ward vs. Patrick Pierre, 6 rounds, light heavyweights

Mike Ohan Jr. vs. Jordan Rosario, 6 rounds, welterweights

Luis Arcon Diaz vs. Rodrigo Tatijewski, 6 rounds, junior welterweights

Danny Robles vs. Jader Alves de Oliveira, 4 rounds, junior lightweights

March 14: Toowoomba, Australia
Chris Brackin vs. Kyle Freiberg, 10 rounds, junior welterweights

Heman Ene-Purcell vs. James Singh, 10 rounds, heavyweights

March 17: New York (ESPN+)
Michael Conlan vs. Belmar Preciado, 10 rounds, featherweights

Mikaela Mayer vs. Melissa Hernandez, 10 rounds, female junior lightweights

March 19: Hollywood, Calif. (DAZN/RingTV.com)
Joet Gonzalez vs. Chris Avalos, 10 rounds, featherweights

Lamont Roach Jr. vs. Neil John Tabanao, 10 rounds, junior lightweights

Marlen Esparza vs. Lucia Nunez, 6 rounds, female junior bantamweights

Richard Acevedo vs. Jeremy Ramos, 6 rounds, junior middleweights

Rudy Garcia vs. Andrew Strode, 6 rounds, junior featherweights

Jousce Gonzalez vs. Jose Meza, 6 rounds, lightweights

Nick Sullivan vs. Marquese Steward, 4 rounds, lightweights

March 20: London (ESPN+)
Golden Contract light heavyweight semifinals (Hosea Burton, Liam Conroy, Serge Michel, Ricards Bolotniks; draw TBA)

March 20: Framingham, Mass.
Timmy Ramos vs. Carlos Marrero III, 6 rounds, junior lightweights

Nelson Perez vs. TBA, 6 rounds, junior lightweights

Tracey Johnson vs. Larry Pryor, 6 rounds, heavyweights

Kastriot Xhema vs. Saul Almeida, 4 rounds, super middleweights

Wilfredo Pagan vs. Tyrone Luckey, 6 rounds, welterweights

Hansen Castillo vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

Angel Gonzalez Jr. vs. Brandon Allen Sagraves, 4 rounds, junior bantamweights

March 21: Riga, Latvia (DAZN)
Title fight: Yunier Dorticos vs. Mairis Briedis, 12 rounds, for Dorticos’ IBF cruiserweight title, World Boxing Super Series final

March 21: Stockton, Calif. (FightHubTV.com)
Quillisto Madera vs. Alexis Gaytan, 6 rounds, middleweights

Manuel Jaimes Barreto vs. Adolfo Chavez, 6 rounds, lightweights

Jose Guillermo Alvarado vs. Issac Camarillo, 6 rounds, lightweight

Giovannie Gonzalez vs. Brandon Cortez, 6 rounds lightweights

Jose Maria Carrillo vs. Luis Javier Valdes, 6 rounds, junior featherweights

Vincent Avina vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

Nathan Davis Sharp vs. Daniel Garcia Flores, 4 rounds, super middleweights

Marco Arroyo vs. Cesar Sustaita, 4 rounds, junior bantamweights

Wade Jones III vs. Gabriel Salinas Barajas, 4 rounds, lightweights

Ivan Garcia vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

March 21: Montreal
Kim Clavel vs. Esmeralda Moreno, 10 rounds, female junior flyweights

Terry Osias vs. Javier Saucedo, 8 rounds, light heavyweights

Marie-Pier Houle vs. Claudia Rangel, 6 rounds, female welterweights

Mazlum Akdeniz vs. Lavisas Williams, 8 rounds, junior welterweights

Kane Heron vs. Alejandre Meneses, 8 rounds, light heavyweights

Simon Pierre Adde vs. Stivven Dredhaj, 6 rounds, light heavyweights

Abed El-Safadi vs. Jakub Laskowski, 4 rounds, junior welterweights

Diizon Belfon vs. Alexandros Kirsanidis, 4 rounds, middleweights

March 27: Verona, Italy (DAZN)
Title fight: Francesco Patera vs. Devis Boschiero, 12 rounds, for vacant interim WBA lightweight title

Luca Rigoldi vs. Gamal Yafai, 12 rounds, for Rigoldi’s European junior featherweight title

Fabio Turchi vs. TBA, 10 rounds, cruiserweights

Serhiy Demchenko vs. Hrvoje Sep, 8 rounds, light heavyweights

Samuel Nmomah vs. Christian Arvelo, 8 rounds, junior middleweights

Mirko Natalizi vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

March 27: Philadelphia (Impact Network)
Stevie Ortiz vs. Damon Allen, 10 rounds, lightweights

Frankie Trader vs. Gerardo Martinez, 6 rounds, junior lightweights

Christian Carto vs. Roberto Pucheta, 6 rounds, bantamweights

Daiyaan Butt vs. Seifullah Jihad Wise, 6 rounds, junior welterweights

Thomas Santiago vs. Angel Vasquez, 4 rounds, cruiserweights

Christopher Brooker vs. Isaac Rodriguez, 6 rounds, super middleweights

Tahmir Smalls vs. TBA, 4 rounds, welterweights

March 27: Trujillo Alto, Puerto Rico
Jean Carlos Torres vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

Nestor Bravo vs. TBA, 10 rounds, lightweights

Nicklaus Flaz vs. TBA, 10 rounds, welterweights

March 28: Quebec City (ESPN/ESPN Deportes)
Title fight: Artur Beterbiev vs. Meng Fanlong, 12 rounds, for Beterbiev’s IBF/WBC light heavyweight title

Janibek Alimkhanuly vs. TBA, 10 rounds, middleweights

Oscar Rivas vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

Mikael Zewski vs. TBA, 10 rounds, welterweights

March 28: Magdeburg, Germany (ESPN+)
Title fight: Dominic Boesel vs. Zac Dunn, 12 rounds, for Boesel’s WBA interim light heavyweight title

Agit Kabayel vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

Peter Kadiru vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

March 28: Inglewood, Calif. (DAZN)
Vergil Ortiz vs. Samuel Vargas, 12 rounds, welterweights

Pablo Cesar Cano vs. Michael Perez, 12 rounds, junior welterweights

Title fight: Azat Hovhannisyan vs. Jose Sanmartin, 12 rounds, for vacant WBA interim junior featherweight title

Rashidi Ellis vs. Sergio Ortega, 10 rounds, welterweights

Seniesa Estrada vs. Jacky Calvo, 10 rounds, female junior flyweights

Christopher Pearson vs. Gift Chiori, 10 rounds, middleweights

Raul Curiel vs. TBA, 10 rounds, welterweights

Aaron McKenna vs. Christopher Degollado, 8 rounds, junior middleweights

Chris Ousley vs. Jarvis Williams, 8 rounds, middleweights

Dalis Kaleiopu vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

March 28: London (DAZN)
David Avanesyan vs. Josh Kelly, 12 rounds, for Avanesyan’s European welterweight title

Joshua Buatsi vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights

Conor Benn vs. TBA, 10 rounds, welterweights

Luther Clay vs. Chris Kongo, 10 rounds, welterweights

Ellie Scotney vs. TBA, 4 rounds, female featherweights

Jordan Gill vs. TBA, 8 rounds, featherweights

Felix Cash vs. TBA, 8 or 10 rounds, middleweights

Sam Cox vs. TBA, 6 rounds, bantamweights

Dana Zaxo vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights

March 28: Las Vegas (Showtime)
Luis Nery vs. Aaron Alameda, 12 rounds, WBC junior featherweight eliminator

Apti Davtaev vs. Lucas Browne, 10 rounds, heavyweights

Joseph George vs. Marcos Escudero, rematch, 10 rounds, light heavyweights

March 28: Coventry, England
Shakan Pitters vs. Chad Sugden, 12 rounds, for vacant British light heavyweight title

Sam Eggington vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

Jordan Cooke vs. Michael Green, 6 rounds, welterweights

Ishmael Ellis vs. Shaun Cooper, 6 rounds, lightweights

Isaac Chamberlain vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights

Dilly Singh vs. Matt Sen, 6 rounds, cruiserweights

River Wilson Bent vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

Tom Collins vs. TBA, 4 rounds, lightweights

Lewis Coley vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

Danny Quartermine vs. TBA, 4 rounds, lightweights

Michael Hennessy Jr. vs. TBA, 6 rounds, middleweights

March 28: Karlsruhe, Germany
Evgeny Shvedenko vs. Rowan Campbell, 12 rounds, super middleweights